ВО "Свобода"

ENG

16 березня 2017
Андрій Іллєнко: Де є українська мова ‒ там російські танки безсилі
Андрій Іллєнко: Де є українська мова ‒ там російські танки безсилі

Там, де була найбільша русифікація, де майже не було української мови ‒ там сьогодні війна і окупація. Там, де українська мова ‒ український світ і наша перемога. Там, де є українська мова ‒російські танки безсилі. Про це з трибуни Верховної Ради 16 березня 2017 року заявив народний депутат України від ВО "Свобода" Андрій Іллєнко.

"Ми повинні розуміти, що мовне питання нині ‒ це не питання культури чи гуманітарне питання. Це питання національної безпеки. У нас досі формально чинним є ганебний закон Ківалова-Калєсніченка, який був антиконституційно протягнутий у Верховній Раді ще 2012 року й проти якого відбувся Мовний Майдан. Одразу після Революції гідности цей закон скасувала Верховна Рада, однак, на превеликий жаль, це скасування не було підписано й виникла ненормальна правова колізія", ‒ нагадав народний обранець, наголосивши, що Конституційний Суд України затягує визнання русифікаторського закону неконституційним.

Андрій Іллєнко закликав керівництво Верховної Ради скасувати закон Ківалова-Калєснічєнка і ухвалити натомість такий, що захищатиме українську мову і врегулює мовне питання в Україні.

Прес-служба ВО "Свобода"