ВО "Свобода"

ENG

14 лютого 2017
Львівська облрада з ініціятиви свободівців вимагає не допустити експорт лісу
Львівська облрада з ініціятиви свободівців вимагає не допустити експорт лісу

14 лютого 2017 року на сесії Львівської обласної ради за ініціятивою свободівців було ухвалено заяву, в якій депутати вимагають не допустити експорт лісу-кругляка. Йдеться про вимогу урядів европейських держав скасувати мораторій на експорт українського лісу в обмін на транш МВФ та візову лібералізацію.

"Під тиском зовнішніх чинників, в обмін на черговий транш МВФ та примарну перспективу візової лібералізації Президент Порошенко пообіцяв лідерам ЄС скасувати заборону на експорт лісу-кругляка. Уряд спрямував до Європейської Комісії законопроект, який зніме заборону на вивіз лісу, обкладе його митом і зобов'яже отримувати дозвіл торгувати кругляком у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі", - йдеться в документі.

На думку депутатів, якщо Евросоюз ставить Україні такі вимоги, то цим самим він демонструє, що бачить у нашій країні тільки сировинний придаток.

"Дозвіл експортувати величезні обсяги цінної деревини ‒ це злочин проти народу України, це шлях до знищення українських лісів та створення загроз для довкілля. Зараз ніхто не говорить про забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів. Вже сьогодні Україна має один із найнижчих у Європі показників покриття території лісом ‒ лише 16%. Тоді як у країнах ЄС ‒ 28-34%.

Окрім цього, скасування мораторію неминуче призведе до банкрутства лісгоспів, а також лісопереробних підприємств, щоб потім за безцінь віддати "приватизаторам" і монополізувати ринок. Тисячі українців залишаться без роботи. Обкладення митом та проходження дозвільної процедури в Мінекономрозвитку створять передумови для корупції та відкриють шлях контрабанді.

З огляду на прогнозовані негативні наслідки скасування мораторію на експорт лісу, вимагаємо відмовитися від цього антидержавницького кроку", - йдеться в заяві.

Прес-служба ВО "Свобода"