ВО "Свобода"

ENG

14 лютого 2017
Олег Панькевич: Свободівці проти урядової реформи, внаслідок якої закриються лікарні
Олег Панькевич: Свободівці проти урядової реформи, внаслідок якої закриються лікарні

14 лютого 2017 року на сесії Львівської обласної ради було ухвалене звернення до Кабінету Міністрів України щодо призупинення дії постанови уряду про створення госпітальних округів. Фракція ВО "Свобода" підтримала це звернення.

За словами голови фракції Олега Панькевича, громадам не зрозуміла політика уряду в галузі охорони здоров'я, зокрема, заходи, які призводять до скорочення кількості лікарняних ліжок, закриття відділень та цілих лікарень, звільнення працівників, а в результаті ‒ погіршення якості та доступності медичних послуг.

"Органи місцевого самоврядування, громади не отримують достовірної інформації про плани влади в рамках створення госпітальних округів та побоюються, що це обернеться черговим закриття лікарень в районах. Уже сьогодні на Львівщині відбуваються протести та масові збурення. Фракція ВО "Свобода" пропонувала скликати позачергову сесію через загострення проблем у медицині, але керівництво облради проігнорувало цю ініціативу. Підтримуємо позицію профільної комісії обласної ради, яка виступила проти створення госпітальних округів на Львівщині. Але це мені нагадує ситуацію, коли влада створює проблеми, а потім сама їх намагається розв'язати. Фракція ВО "Свобода" виступає категорично проти так званих реформ, які були започатковані ще регіоналами і спрямовані лише на закриття та скорочення лікарняної мережі", - зазначив Олег Панькевич, коментуючи розгляд звернення.

Він також наголосив, що необхідно оприлюднити на сесії відповідь уряду на звернення обласної ради.

У документі, який ухвалила Львівська облрада, депутати зокрема просять призупинити дію постанови Кабінету Міністрів України щодо створення госпітальних округів і повернутися до їх формування лише після проведення адміністративно-територіальної реформи.

"Вважаємо неприпустимим розпочинати таку важливу для держави реформу, наслідки якої відчують на собі всі українці, без відповідної роз'яснювальної роботи та інформації, а також без чіткого розуміння подальшої долі лікарень. Кожен громадянин має право знати, яке медичне обслуговування його очікує та на якому рівні буде надаватися медична допомога після реформи на різних за своїм статусом територіях", - зазначено у тексті звернення.

Прес-служба Львівської обласної організації ВО "Свобода"