ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2014
Олег Осуховський: Генпрокуратура має розпочати слідство щодо причетности Путіна до масових утисків прав та вбивств українців
Олег Осуховський: Генпрокуратура має розпочати слідство щодо причетности Путіна до масових утисків прав та вбивств українців

Олег Осуховський передав відповідні докази причетности Путіна до угрупувань "тітушків" ‒ осіб, що безпосередньо чинили утиски прав громадян на участь у мирних акціях протесту на території всієї України протягом Революції Гідности та осіб, що вчинили чи провокували масові заворушення 13 березня 2014 року в Донецьку та входять до складу так званої "самооборони Криму", очільнику Генеральної прокуратури України Олегові Махніцькому.

"29 листопада 2013 року я звертався із офіційним запитом до Генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України та голови Служби безпеки України щодо негайного припинення діяльности "тітушків". У цьому запиті я попереджав Віктора Пшонку, Віталія Захарченка та Олександра Якименка про персональну відповідальність за сприяння учасникам злочинних організацій та покривання їхної злочинної діяльности.

Підставою для депутатського реагування стали звірячі напади на представників ЗМІ біля Маріїнського палацу. Спочатку жорстоко побили журналіста Дмитра Гнапа та оператора "Громадського телебачення" Якова Любчича. Участь у злочині, за словами постраждалих, брали близько 20-30 осіб, решта оточили знімальну групу і спостерігали.

На разі я звернувся до ГПУ, оскільки маю докази причетности В. Путіна до створення та координування дій так званих "тітушків" та "аксьонівців" у Криму. Своєю чергою Генеральна прокуратура України має дослідити викладені мною факти та розпочати слідство щодо причетности президента Російської Федерації до масових утисків прав та вбивств українців", ‒ прокоментував ситуацію народний депутат України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Осуховський.

Прес-служба Рівненської обласної організації ВО "Свобода"