ВО "Свобода"

ENG

29 березня
Україна ‒ не власність олігархів. Повернімо її в українські руки!
Україна ‒ не власність олігархів. Повернімо її в українські руки!

За останні п'ять років 12 відсотків українців побували на заробітках за кордоном. Про це свідчать соціологічні дослідження. Ще майже 40 відсотків кажуть, що хотіли би поїхати з України, щоб заробити. Люди зневірені, вони не бачать шансів реалізуватися в Україні, вони не в змозі забезпечити дітей та подбати про старих батьків. Але найприкріше, що частина з них не хоче повертатися додому. І цьому можна знайти пояснення: вони не просто втомилися від бідності ‒ вони вже не можуть терпіти брехню влади, тотальну корупцію, несправедливість, приниження людської гідності…

Насправді це дуже тривожна ситуація, наслідки якої можуть бути катастрофічними. Так не повинно бути в нашій країні, яка має всі шанси стати квітучою, розвинутою державою, яку шануватимуть у світі, а громадяни житимуть гідним життям на своїй рідній землі.

Тож хочу сказати: не можна рятуватися втечею! Так, сьогодні в державі керує влада, яка не здатна здійснити реформи, зрештою, не зацікавлена в цьому, бо їй вигідно живитися із корупції, "розпилювання" бюджету, застосовуючи тіньові схеми. Так, усі галузі розподілені між олігархами, які висмоктують з них всі соки, наживаються на праці українців та обкрадають державу. Так, досі панує несправедливість: топ-корупціонери почуваються господарями на нашій землі, а за грати саджають патріотів, героїв війни.

Але ця влада не вічна! Вона вже відчуває наближення кінця, у неї горить земля під ногами. І щоб врятувати свою шкуру, намагається демонструвати "успіхи", "реформи", доводити людям, що жити стало ліпше. Звичайно, вони не зроблять реальних реформ, бо все, на що здатні, - розпродати те, що ще не встигли продати їхні попередники. Зараз зазіхнули на стратегічні підприємства, постійно намагаються віддати на продаж землі сільськогосподарського призначення. А ще ‒ вміють напозичати грошей, які доведеться повертати ще й наступним поколінням.

Вони не думають боротися з корупцією, бо вона і є сенсом їхнього перебування у владі. Хіба вони засудять екс-голову НБУ Гонтарєву, яка розікрала сотні тисяч на незаконному рефінансуванні банків, яка обвалила національну валюту та послідовно нищила банківську систему? Марно сподіватися. Чи сядуть коли-небудь одіозні топ-чиновники, яких начебто піймали на гарячому, однак послідовно спускають справи на гальмах? Дуже сумнівно. Чи сядуть "діамантові" прокурори, продажні судді, генерали, які наживаються на війні? Принаймні не за цієї влади…

Але її час минає.

Ми не маємо права чекати чи рятуватися втечею. Ми не тільки не дамо скинути Україну в прірву ‒ ми пропонуємо шлях до змін, розвитку та поступу.

ВО "Свобода" пропонує свої ініціативи, які допоможуть здійснити приплив фінансів, інвестувати в економіку, забезпечити зростання, але ці ініціативи гальмуються, бо вони не вигідні олігархічній корумпованій владі, адже розхитують самі підвалини олігархічного ладу.

Ми пропонуємо Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, який передбачає повернення капіталів з офшорів i ліквідацію схем виведення грошей з України, денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням, ліквідацію приватних монополій, заборону приватизації стратегічних підприємств, деолігархізацію енергетики і справедливі тарифи, націоналізацію енергогенерації, використання природного газу, видобутого на території України, для населення, заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення, прогресивну шкалу оподаткування за принципом: "малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки". Також ми ініціюємо ухвалення законів про скасування депутатської недоторканості, імпічмент президента, новий Виборчий кодекс.

3 квітня ми виходимо на марш. Ми хочемо, аби влада почула і побачила, як багато українців прагнуть докорінних перетворень. Ми зробимо ще один крок до знищення корумпованої олігархічної системи й відновлення соціальної та національної справедливості.

Зараз не час зневірюватися чи втікати. Приєднуйся, і ми повернемо Україну в українські руки!

Олег Осуховський, народний депутат України