ВО "Свобода"

ENG

2 листопада 2017
Микола Федік: Зараз ніщо так не об'єднує деяких депутатів, як дерибан
Микола Федік: Зараз ніщо так не об'єднує деяких депутатів, як дерибан

Чергова сесія Луцької міськради, яка відбулася 25 жовтня, підтвердила негативні тенденції останніх місяців. Нові проекти рішень по дерибану комунальної власності та землі, внесення позачергових питань без будь-якого попереднього обговорення в постійних комісіях, маніпуляції і нехтування інтересами міської громади, - усе це було присутнє під час сесії міської ради. Про найгостріші моменти у розмові з головою фракції ВО "Свобода" Миколою Федіком.

- Почнемо з перспектив розвитку Луцька. У жовтні Прилуцька і Підгайцівська сільські ради відмовилися об'єднуватися з містом. Чому так сталося?

- Основна причина ‒ відсутність легітимної влади у місті. У нас зараз немає міського голови, який мав би взяти на себе відповідальність і приймати стратегічні рішення. Насправді, містом ніхто не керує. Кожен начальник департаменту, заступник і радник живе своїм життям. Немає того, хто мав би визначати напрям розвитку Луцька. Через це питання співпраці з сусідніми громадами, які виявили бажання стати частиною Луцька, було підготовлено халатно. Мешканцям сіл не пояснили переваг приєднання до міста. Умови підписаного договору з Прилуцькою сільрадою виконуються лише частково. А найгірше те, що на різні махінації щодо зміни плану детальної забудови території чи виділення півгектара землі під забудову у депутатів знаходиться час та енергія. А от на хороші справи на благо лучан і міста ‒ ні.

- Чим це загрожує для Луцька?

- Пригадую, не так давно багато депутатів Луцької міськради говорили про стратегічно важливе питання розширення площі Луцька як запоруки розвитку міста. Щоб розвиватися, місту потрібна територія. Адже це можливість появи нових підприємств, залучення інвесторів, зростання добробуту всіх лучан і мешканців сусідніх громад. Зараз перспективи того, що Луцьк залишиться зі своєю мізерною площею у 43 кв км цілком реальні.

- Але, незважаючи на гострий дефіцит землі у місті, підприємство "СИГМА" отримало понад 6 гектарів для будівництва і обслуговування гаражного кооперативу…

- А це і є приклад того, як сьогодні вирішуються питання у міській раді. Бо нерухоме майно, яке є власністю "СИГМА", зовсім не займає площу у 6 гектарів. Якби у місті була нормальна влада, то потрібно було б поділити цю велику територію на окремі ділянки і віддати те, що належить власникам, в оренду. А інша частина ділянки могла б стати комунальною парковкою. Тоді б у міський бюджет потрапили додаткові кошти. До речі, цей гаражний кооператив здійснює свою діяльність вже рік, не сплачуючи жодної копійки у міський бюджет. На що "Свобода" звертала увагу ще півроку тому. Хіба це нормально!

- В чому суть нової схеми дерибану тепличного комплексу у Луцьку?

- В Луцьку міську раду звернулось ТОВ "ЖИТЛОВИЙ КВАРТАЛ", яке купило залишки кількох будівель на вул. Рівненській. У тому числі ‒ теплиці колишнього комунального підприємства "Зелене господарство". Тепер це товариство має намір будувати багатоквартирні житлові будинки на земельній ділянці. Без купівлі землі на аукціоні, як цього вимагає чинне законодавство. І без жодної копійки у міську казну. Адже, відповідно до Генерального плану міста, ця територія визначена як зона розміщення комунальних підприємств. Без змін генплану ніякого житлового будівництва на цій території бути не може. Але за нинішньої ситуації в Луцьку може бути все. І вже на сесію виноситься проект рішення, яким пропонують внести зміни до детального плану території. А потім вони просто дадуть дозвіл на будівництво. Такі маніпуляції із нормативною базою та містобудівною документацією на догоду окремим ділкам, які загарбують міську землю. В результаті місто втратить величезні кошти від передачі землі без аукціону фірмі, яку лобіюють деякі депутати міської влади з провладної коаліції.

- Чи можна було б розпорядитися майном громади інакшим чином?

- Звісно. Я взагалі не розумію, чому не можна ефективно використовувати наявний майновий комплекс. Чому б там не створити успішне підприємство, яке б могло постачати продукти на луцький ринок? А це і нові робочі місця, і наповнення бюджету міста. Але власники пішли іншим шляхом…

- Чому на останніх сесіях все більше питань вносяться як позачергові?

- У роботі міської ради після смерті міського голови прослідковуються явні ознаки деградації. Ми вже починаємо забувати, що таке депутатські запити, які тепер виносяться аж на завершення сесії. На сесію 25 жовтня 30-ть питань з 70-ти взагалі були внесені як позачергові чи додаткові. А окремі важливі питання взагалі подаються у день сесії. Але ж всі проекти рішень потребують ретельного вивчання депутатами. Обговорення у комісіях, іноді виїзду на місце події чи на певний об'єкт. Та і лучани мають знати, що розглядають їх обранці. Бо схема внесення позачергових питань часто дозволяє проводити через сесії скандальні питання з метою уникнення широкого суспільного резонансу. На жаль, зараз можливість дерибану комунального майна об'єднує частину депутатів більше, ніж праця на благо мешканців міста.

Спілкувався Петро Герасименко